Blog o prawach osób LGBTQIA+
close
POZNAJ NAS BLIŻEJ
 • radca prawny Damian Ruhm
  Jestem prawnikiem i należę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim ukończyłem z wynikiem celującym, broniąc pracy o sądowym ustaleniu płci. 
  
  Pracuję w kancelarii GW Legal Grabiec i Wójcik Spółka Partnerska Radców Prawnych, gdzie zajmuję się głównie prawem medycznym i cywilnym oraz problemami prawnymi osób LGBTQIA+, w tym zwłaszcza procesami o ustalenie płci.
  
  Od 2012 roku jestem związany z katowickim Stowarzyszeniem Tęczówka, w którym zajmuję się pomocą prawną. Należę też do zespołu prawnego Federacji Znaki Równości. Współpracowałem ponadto ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, Stowarzyszeniem Cicha Tęcza, portalem queer.pl oraz innymi organizacjami pozarządowymi. 
  Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze mną:
  d.ruhm@gw-legal.pl tel.: +48 790 580 892
 • radca prawny Michał Grabiec
  Jestem radcą prawnym wykonującym zawód w ramach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach i partnerem w GW LEGAL Grabiec & Wójcik Spółka partnerska radców prawnych.
  
  W kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem medycznym, w tym tematyką ochrony zdrowia psychicznego, postępowanianiami dyscyplinarnymi w zawodach medycznych i problemami prawnymi osób homo i transseksualnych. Jako pełnomocnik występowałem dotąd w kilkudziesięciu postępowaniach o ustalenie płci. 
  
  Każde z postępowań zakończyło się skutecznym wyrokiem dla mojego klienta. Od wielu lat związany z katowickim Stowarzyszeniem Tęczówka oraz kilkoma innymi śląskimi NGO’sami. 
  
  Prywatnie entuzjasta historii, dobrej książki i piłki nożnej – w miarę wierny kibic Bayernu Monachium ;) Posługuje się językiem angielskim i językiem niemieckim.
  
  Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze mną:
  m.grabiec@gw-legal.pl tel.: 693 450 854
 • ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  otrzymasz bezpłatne podsumowanie najciekawszych artykułów w miesiącu - bez spamu

  Klikając "ZAPISZ SIĘ" akceptujesz Politykę Prywatności
  Jak każda strona, ta również korzysta z ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.