Blog o prawach osób LGBTQIA+
close
POZNAJ NAS BLIŻEJ
 • radca prawny Damian Ruhm
  Jestem prawnikiem i należę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach. Studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim ukończyłem z wynikiem celującym, broniąc pracy o sądowym ustaleniu płci. 
  
  Pracuję w kancelarii GW Legal Grabiec i Wójcik Spółka Partnerska Radców Prawnych, gdzie zajmuję się głównie prawem medycznym i cywilnym oraz problemami prawnymi osób LGBTQIA+, w tym zwłaszcza procesami o ustalenie płci.
  
  Od 2012 roku jestem związany z katowickim Stowarzyszeniem Tęczówka, w którym obecnie zajmuję się pomocą prawną. Współpracowałem również ze Stowarzyszeniem Cicha Tęcza, portalem queer.pl oraz innymi organizacjami pozarządowymi. 
  Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze mną:
  d.ruhm@gw-legal.pl tel.: +48 790 580 892
 • radca prawny Michał Grabiec
  Jestem radcą prawnym wykonującym zawód w ramach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach i partnerem w GW LEGAL Grabiec & Wójcik Spółka partnerska radców prawnych.
  
  W kancelarii zajmuje się przede wszystkim prawem medycznym, w tym tematyką ochrony zdrowia psychicznego, postępowanianiami dyscyplinarnymi w zawodach medycznych i problemami prawnymi osób homo i transseksualnych. Jako pełnomocnik występowałem dotąd w kilkudziesięciu postępowaniach o ustalenie płci. 
  
  Każde z postępowań zakończyło się skutecznym wyrokiem dla mojego klienta. Od wielu lat związany z katowickim Stowarzyszeniem Tęczówka oraz kilkoma innymi śląskimi NGO’sami. 
  
  Prywatnie entuzjasta historii, dobrej książki i piłki nożnej – w miarę wierny kibic Bayernu Monachium ;) Posługuje się językiem angielskim i językiem niemieckim.
  
  Masz jakieś pytania? Skontaktuj się ze mną:
  m.grabiec@gw-legal.pl tel.: 693 450 854
 • ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  otrzymasz bezpłatne podsumowanie najciekawszych artykułów w miesiącu - bez spamu

  Klikając "ZAPISZ SIĘ" akceptujesz Politykę Prywatności
  Jak każda strona, ta również korzysta z ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.